سیستم ها و شبکه های چند رسانه ای

امروزه با رشد روزافزون شبکه‌ها و اینترنت، کاربران تمایل بیشتری به دریافت خدمات ویژه بر روی این بستر دارند. یکی از خدماتی که در سال‌های اخیر با افزایش پهنای باند و دسترسی کاربران در اینترنت مورد استقبال خوبی قرار گرفته است. خدمات چندرسانه‌ای می‌باشد، که شامل ارائه هرنوع محتوای چندرسانه‌ای بر روی بستر اینترنت است. چنین خدماتی برای کسب وکارهای مختلفی در حوزه‌هایی مانند سرگرمی و آموزش قابل تصور است.شرکت پارساتک با داشتن تیم فنی با سابقه طولانی در زمینه تولید محصولات مرتبط با ارسال، دریافت، پردازش و مدیریت صوت و تصویر در حوزه‌های مختلف از جمله IPTV-OTT و دیجیتال ساینیج، در حال حاضر پتانسیل فنی لازم برای بستر سازی و راه اندازی موضوعات مرتبط در این حوزه را دارد.

محصولات

پینما

پینما سامانه ابری ارائه خدمات چندرسانه‌ای مبتنی بر مکان سازمانی است که به عرضه خدمات چندرسانه‌ای به عنوان سرویس (بر روی بستر ابری) برای کسب و کارها می‌پردازد. با استفاده از بستر ابری به جای سیستم‌های سنتی می‌توان در هزینه‌ها و زمان صرفه جویی کرد و با بسیاری از چالش‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری موجود در سیستم‌های سنتی روبرو نشد.کاربران در هر زمان و مکانی با استفاده از شبکه‌های داده تلفن همراه و یا ارتباطات بیسیم می‌توانند با سرعت و پهنای باند خوبی به اینترنت متصل شده و متناسب با مکانشان خدماتی را دریافت کنند. اطلاعات بیشتر در آدرس www.pinama.ir قابل دسترس است.

پینوت

پینوت، سامانه اطلاع‌رسانی ابری شرکت پارساتک است که امکان مدیریت نمایشگرهای اعلان عمومی را فراهم می‌آورد. با استفاده از این سامانه، نیاز به نگهداری از سرورهای پردازشی و بروزرسانی مداوم سیستم وجود نخواهد داشت.به این ترتیب هر کدام از مشترکین با در اختیار گرفتن پنل مدیریتی، قادر خواهند بود تا انواع محتواهای اطلاع رسانی خود را در قالب فرمت‌های مختلف تصویری، صوتی، ویدئویی، متنی و کانال های تلویزیونی دیجیتال، بر روی سامانه بارگذاری کنند و در قالب مورد نظر خود، محتوای نمایشگر اطلاعات عمومی را طراحی نمایند. اطلاعات بیشتر در آدرس www.pinote.ir قابل دسترس است.

پیرک

سامانه دریافت تصاویر پخش زنده، آرشیو، بازبینی و مدیریت دارایی‌های محتوای چندرسانه‌ای حاصل از آن، موسوم به پیرک، با هدف ارائه خدمت به سازمان‌ها و شرکت‌هایی که نیاز به ذخیره‌سازی، بازیابی و ویرایش محتوای پخش زنده کانال‌های رادیویی و تلویزیونی دریافتی از ماهواره و تلویزیون دیجیتال و همچنین مدیریت دارایی‌های محتوای چندرسانه‌ای خود دارند، طراحی و توسعه داده شده است.

اکوسیستم تولید و عرضه محتوای واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه زنده و درخواستی

واقعیت مجازی (VR) فناوری‌ای است که در آن کاربر با بکارگیری هدست‌های مخصوص، محیطی مجازی را در جلوی چشمانش تجربه می‌کند و می‌تواند از طریق حرکت سر و بدن خود با آن محیط تعامل برقرار می‌کند. محیط‌های واقعیت مجازی در هدست‌های واقعیت مجازی توسط اپلیکیشن‌های اختصاصی آن به وجود می‌آیند. محیط‌های واقعیت مجازی در هدست واقعیت مجازی توسط اپلیکیشن‌های اختصاصی آن به وجود می‌آیند. این محیط‌ها دو دسته هستند: ۱) شبیهسازی شده توسط کامپیوتر و  ۲) ویدئوها ۳۶۰ درجه از محیط‌های واقعی حاصل از فیلمبرداری. شرکت پارساتک با تجربه عملیاتی از ابتدای سال ۹۵ در این حوزه، بر روی تمام بخشهای اکوسیستم تولید و عرضه محتوای واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه زنده و درخواستی مسلط بوده و آمادگی اجرا هر نوع پروژهای در این فضا دارد.

تجارب موفق

مشاور فنی و ناظر اجرا بر روی معماری سرویسهای چندرسانهای (سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران)

مشاور پروژه ارزیابی کیفیت سرویس های تلویزیونی در بستر شبکه های داده (IPTV/OTT) (شورایعالی فضای مجازی)

مشاور پروژه ارزیابی کیفیت اشتراک گذاری پهنای باند سرویس دهنده های مخابراتی (سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی)

مشاور فنی سازمان تنظیم مقررات در زمینه ارزیابی کیفیت سرویسهای ویدئویی و صدور مجوز فعالیت سرویس دهندگان سرویس های چندرسانه ای (سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی)

مشاور و ناظر فنی صدور مجوز فعالیت شرکتهای ارائه دهنده سرویس های تلویزیونی تحت اینترنت (OTT) (وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران)

سامانه تلویزیونی و ماهواره ای متمرکز شهرداری تهران (شهرداری تهران)

پخش زنده جلسات شورای اسلامی شهر تهران (شهرداری تهران)

پخش زنده مراسم ها و رویدادهای اختصاصی (جشن پایان سال، افتتاح پروژههای شهری) (شهرداری تهران)

ویدوبال: اولین اپلیکیشن تخصصی پخش ویدئوهای ورزشی ۳۶۰ درجه واقعیت مجازی در ایران (جزء سرویس‌‌های ارزش افزوده همراه اول در سال ۹۵)

راه‌اندازی سامانه دریافت محتوای تولیدی ۳۶۰ درجه توسط کاربران انتهایی (توپ ۳۶۰)

تولید محتوای اختصاصی ۳۶۰ درجه (همکاری در ساخت اولین فیلم داستانی کوتاه ۳۶۰ درجه در ایران)

طراحی و توسعه سیستم چندرسانه ای آفلاین واقعیت مجازی ۳۶۰ با هدف تصویربرداری و واقعه نگاری متحرک (ایز ایران)

طراحی و توسعه سامانه بومی تولید و پخش محتوای واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه (صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران)

سامانه ارائه محتوای چندرسانه ای در خودروهای عمومی بین شهری با برند پیکاک (شرکت مبتکر)

سرویس چندرسانه ای مبتنی بر مکان با برند ژی (شرکت آتی ارتباطات ژی)

سامانه ارائه سرویس تلویزیونی تحت شبکه برای مجموعه های هتلی با برند تکرا (شرکت ارتباطات نوران)

سرویس پخش زنده و ضبط شاهد محتوای تلویزیونی با برند پیرک (شرکت پژوهش بازار امروز)

سرویس پخش زنده و ضبط شاهد محتوای تلویزیونی با برند پیرک (شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین)

نرم افزارپخش درخواستی ویدئو (شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین)

سامانه ارائه سرویس تلویزیونی تحت شبکه برای مجموعه های هتلی (هتل کنگان عسلویه)

ارائه سرویس تلویزیون اینترنتی برای کاربران ایرانی مقیم آلمان با برند TVUSB

طراحی و پیاده سازی سامانه بازبینی و صدور پروانه نمایش (موسسه رسانههای تصویری)

سامانه ارائه محتوای چندرسانه ای (بیمارستان آیت الله یثربی کاشان)

تماس با ما

تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، خیابان موزه(بسطامی)، پلاک ۳۱، واحد ۵

۰۲۱۸۶۰۸۳۹۹۸
۰۲۱۸۸۵۱۹۰۰۰

۰۲۱۸۸۷۵۶۳۶۱