اینترنت اشیاء

ایده کلی فناوری اینترنت اشیا، دریافت، ذخیره‌سازی و ارسال اطلاعات از محیط به منظور تحلیل و در نهایت ارایه خدمات بهتر و هوشمندتر به کاربر نهایی است. معماری فنی اینترنت اشیاء شامل چهار لایه اصلی است: (۱) سخت افزار، شامل سنسورها، عملگرها و دروازه‌های اتصال به شبکه، (۲) شبکه مخابراتی ارتباطی، شامل شبکه انتقال مبتنی بر IP و شبکه دسترسی، (۳) پلتفرم ابری، شامل مرکز داده، تحلیل کلان داده و میان افزار ارایه سرویس، (۴) برنامه‌های کاربردی، شامل توسعه دهندگان سرویس و سرویس گیرندگان. پارساتک آمادگی ارائه خدمات آموزشی، مشاوره و نظارت در تمام لایه های مذکور را داشته و تمرکز این شرکت از نقطه نظر طراحی و توسعه محصول بر روی لایه پلتفرم ابری می باشد.

محصولات

پیهاب: پلتفرم اینترنت اشیا

پیهاب پلتفرم ابری بومی و امن اینترنت اشیا است که توسط شرکت پارساتک به منظور جمع‌آوری، مدیریت و پردازش داده‌های تولیدی از سنسورهای مختلف به صورت مستقل از نوع کاربرد طراحی و تولید شده است. در واقع این پلتفرم کلیه امکانات لازم برای ارائه سرویس و نیز توسعه برنامه‌های کاربردی را از دیدگاه کاربر انتهایی شفاف می‌سازد و ازجمله مهمتیرن امکانات آن نظیر احراز هویت، مدیریت دسترسی، مدیریت نشست‌ها، مدیریت ابزارها، تجمیع اطلاعات، ابزارهای تحلیل داده و ارائه گزارش‌های کاربردی اختصاصی به صورت مستقل از نوع برنامه کاربردی را میتوان نام برد.اطلاعات بیشتر در آدرس www.pihub.ir قابل دسترس است.

تجارب موفق

مشاور فنی پروژه ارزیابی کیفیت سرویس های ابری (اینترنت اشیا، CDN، PaaS و ...) در شبکه ملی اطلاعات (مرکز ملی فضای مجازی)

قرارداد مشاوره و نظارت شهر هوشمند تهران (بکارگیری فناوری‌های اینترنت اشیا به منظور ارائه خدمات نوین شهری) با سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران (۱۳۹۵-۱۳۹۶)

مشاور کارگروه اینترنت اشیا مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست‌جمهوری (۱۳۹۶-تاکنون)

مشاوره و نظارت بر اجرای پروژه‌های پایلوت كنتورخوانی هوشمند مشتركین خانگی و تجاری جزء و تدوین درخواست برای پیشنهاد برای پروژه اصلی (۱۳۹۶-۱۳۹۹)

تماس با ما

تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، خیابان موزه(بسطامی)، پلاک ۳۱، واحد ۵

۰۲۱۸۶۰۸۳۹۹۸
۰۲۱۸۸۵۱۹۰۰۰

۰۲۱۸۸۷۵۶۳۶۱